Responsibilities

Vice Chair of Governors; Finance & Resources committee

Term of office (Parent governor)

31 March 2022 – 30 March 2026

(First appointed on 31 March 2018)

About Me

I joined the Governing Body in April 2018 as a parent governor. I have two children at Combe School and they enjoy every school day. I work for Department of Physics, University of Oxford as a Senior Electronics Engineer, and I took an interest in STEM education. I am willing to support the staff to provide a safe, enjoyable and stimulating environment in the school.